top of page

Teslimat ve İade Şartları

Teslimat

Teslimat süreci ürünün bulunurluğuna ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir.

Ürün sipariş sonrası 1-5 iş günü içinde kargoya verilecektir. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücreti ALICI tarafından karşılanacaktır.

Teslimat bilgisi iletilmediği durumlarda, ürününüz yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde yer alan ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

Kargo firmasının, ürünü ALICI’ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün ALICI'ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Teslimat adresinde siparişinizi teslim alacak birisinin bulunmaması durumunda kargo firmasıyla iletişime geçip teslimatı yeniden organize edebilirsiniz.

Siparişi verilen ürünün, teslimat adresindeki ALICI tarafından teslimatının kabul edilmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

Uluslararası teslimatlarda sipariş gönderim yapılacak olan ülkeye bağlı olarak gümrük vergisine tabii olabilir. ALICI, ürünün teslim edileceği ülkenin tüm kanun ve regülasyonlarına uyum sağlamalıdır. Bu kanunlara aykırı olan bir durumdan SATICI sorumlu değildir. Yurt dışına yapılacak olan teslimatlarda gümrük vergisi gönderim yapılacak olan ülkeye bağlı olarak belirlenir ve ALICI tarafından karşılanacaktır.

İade

ALICI iade etmek veya değişimini yapmak istediği ürünü, kullanılmamış ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması koşuluyla siparişi teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içinde etiketi, faturası ve orijinal ambalajıyla birlikte geri gönderebilir. Bu süreçteki kargo ücreti inciofficial.com tarafından karşılanmaz. İade ürünü kabul edilirse, ALICI ürün değişimi veya ödeme iadesi talebinde bulunabilir. 

ALICI’nın ödeme iadesi talebi durumunda, ödemiş olduğu bedelin iadesi SATICI tarafından kredi kartının ait olduğu bankaya gerekli bildirim yapılarak 7 iş günü içerisinde sağlanır. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini kabul etmektedir.

İadesi veya değişimi talep edilen ürünler giyilmemiş, zarar görmemiş, kullanılmamış ve etiketi ve orijinal ambalajı ile birlikte geri gönderilmelidir.

Satın alınan ürünün iade/değişim olasılığı göz önünde bulundurularak özenle denenmesini rica ederiz. İade/değişim durumunda ürünün teslim alındığı şekilde eksiksiz olarak gönderilmesi gerekmektedir. İade/değişim koşullarına uygun olmayan ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.

Kişiye özel ölçülerde veya özel değişikliklerle dikilmiş olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. 

Ancak iade ve değişim işlemleri COVİD-19 global pandemi durumunun yarattığı koşullardan dolayı ALICI, SATICI ve halk sağlığını korumak amacıyla yeni bir bildiri olmadığı müddetçe süresiz durdurulmuştur. Bu nedenle aksi belirtilmediği müddetçe siparişlerde değişim ve iade bulunmamaktadır.

 

İade Adresi:
Esentepe Mah. Mevlana Cad. Gölpark Konakları D Blok Daire:8 İnegöl/Bursa
Destek için incijewelry@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

bottom of page